Агротехнічні властивості карбаміду

Агротехнічні властивості карбаміду

Карбамід, сечовина

висококонцентрований, агрономічно ефективне, безбаластних азотне мінеральне добриво. Безбарвні гранули розміром від 1 до 4 мм містять 46,2% азоту в амідній формі.


Сечовина відрізняється великою кількістю цінних якостей:

  • Хороша розчинність в воді:
Температура води Розчинність %
0 40,00
7 44,00
17 50,00
20 51,83
25 54,58
30 57,18
35 59,87

Наприклад: в 1 л води при +25°C розчиняється 545,8 г сечовини. Щільність карбамиду при +25°C – 1330 кг/м3

  • Карбамід здатний утворювати з’єднання з включенням неорганічних речовин і органічних речовин. Висока рухливість сполук, що утворюються забезпечує отримання азоту в складі білка рослин після закінчення 48 годин після обприскування карбамідом;
  • Розкладання карбаміду в різних грунтах йде досить активно, так як розкладають сечовину бактерії є найпоширенішими;
  • За змістом азоту карбамід (1 од) рівноцінна натрієвої селітри (3 од) або сульфату амонію (2,25 од);
Азотні добрева Зміст азота (в амідній формі)
Сечовина (карбамід, діамід вугільної кислоти) не меньш 46%
Аміачна селітра (амоній азотнокислий; нітрат амонію) 34 – 35%
Сульфат амонію (сірчанокислий амоній) біля 21%
Кальцієва селітра (азотнокислий кальцій; кальцію нітрат) від 15 до 17%
Натрієва селітра (натрій азотнокислий; нітрат натрію) біля 16%
  • Азотні добрива мають підвищеною кислотністю, однак сечовина серед усіх найменше надає подкисляемой ефект на грунт. Комбінація з іншими добривами ефективно знижує подкісляемость грунтів;
  • Ефективний на супіщаних і піщаних грунтах;
  • Може використовуватися для кореневого та позакореневого підживлення рослин;
  • Може застосовуватися для боротьби з хворобами та шкідниками;
  • При застосуванні карбаміду в рідкій формі металеві деталі обприскувачів не схильні до корозії. Це пов’язано з тим, що водні розчини карбаміду мають нейтральну реакцію, і в цьому добриві відсутній вільний аміак.

Сечовина може чинити негативний вплив

Головна причина – це проісходяшіе перетворення карбаміду в грунті. Коли середовище лужне, карбонат амонію досить швидко розкладається на С02 і аміак. У тісному контакті з паростками, спостерігається шкідливий вплив аміаку. В цьому випадку потрібне внесення карбаміду завчасно до посадки.

Також необхідно враховувати, що при його грануляції утворюється біурет, який може завдати шкоди рослинам. Біурет, (NH2CO) 2NH, є побічним продуктом синтезу добрива карбаміду (сечовини), (NH2) 2CO, або образуєтся при порушенні технології виробництва. Зміст біурета в мочевине не повинно перевищувати 1%, інакше вона буде впливати на рослини як гербіцид суцільної дії. Внесення карбаміду за 10-15 днів до посіву дозволяє Біурета розкластися. Необхідно враховувати і особливості кореневої системи рослини. При мочковатой, з додатковими коренями, кореневій системі шкідливий вплив не так відчутно, – відмирання частини кореневої системи не призводить до загибелі всієї рослини.

Спостереження показали, що при внесенні повної комбінації добрив (NPK) негативний ефект усувається, а ефективність дії добрив збільшується.