Амофос - популярне добриво. Опис, використання, норми внесення

Амофос - популярне добриво. Опис, використання, норми внесення

Амофос – одне з найбільш ефективних добрив, сприятливо впливають на рослини. Його можна вносити окремо або в комплексі з іншими добривами. Завдяки амофосу зелені культури повноцінно розвиваються, дають високі врожаї і стійко переносять всі зміни навколишнього середовища.

Якщо ваші рослини повільно ростуть, у них тонкий стовбур, рідкісна листя, необільное цвітіння і мало плодів, варто задуматися про добриві грунту аммофосом, оскільки саме ці ознаки свідчать про нестачу фосфору в ґрунті.

Амофос (NH4H2PO4) – азотно-фосфорне добриво високої концентрації виробляється в гранулах, яке містить 52% Р2О5 (фосфорного ангідриду) і 12% N (азоту). Фосфор – один з обов’язкових основних елементів зростання і розвитку рослин. Використовується в сільському господарстві для збільшення процесу метаболізму у рослин, фосфоровмісні добрива так само дуже різноманітні, і один з них амофос.

Амофос відносять до кращих фосфорним підживлення, які можна застосовувати в будь-який період вегетації в незалежності від типу грунту. Фосфор є стратегічно необхідним складовим для зростання і розвитку всіх аграрних культур. Початок росту вважається критичним періодом, протягом якого рослини вкрай потребують фосфорі, оскільки саме завдяки йому можливий розвиток здорової і міцної кореневої системи.

При достатній концентрації фосфору в ґрунті, рослини швидко розвиваються, утворюються нові пагони, культури стійко переносять посуху і практично несприйнятливі до різних захворювань. Якщо в репродуктивний період грунт недостатньо насичений фосфором, спостерігається гальмування росту і розвитку рослин, затримка в дозріванні, низька врожайність і погана якість отриманої продукції.

Отримання амофосу відбувається в процесі хімічної реакції нейтралізації ортофосфорної кислоти за допомогою аміаку. В результаті утворюється речовина, в якому міститься близько 12% аміаку, і близько 52% фосфору. Співвідношення 12:52, є, свого роду, золотим стандартом складу амофосу. Багато авторитетні джерела вважають, що недоліком цього агрохімікату є невеликий вміст в ньому азоту (N в 4 рази менше, ніж Р), але ця думка можна оскаржити. Це добриво спочатку було призначене для вирішення однієї конкретної проблеми – насичення рослин фосфором при поганій засвоюваності фосфоритів з складів інших туків. Тому, азот тут – швидше попутник в реакції, що є обов’язковим компонентом водорозчинних фосфатів.

Амофос одне з основних добрив, має найкращі фізико-механічними властивостями:

  • Не вбирає вологу з повітря;
  • Вологість амофосу після завершення обробки до 1%;
  • Зовнішній вигляд амофосу – це граннулят 2-5 мм, вони становлять 95%;
  • Чи не ущільнюються і не злипаються в процесі зберігання;
  • Чи не створює пил;
  • Розчиняється у воді дуже добре;
  • Удобрює будь-які рослини не залежно від типу грунту;
  • Сприяє хорошому засвоєнню фосфору рослинами;
  • Створюйте змішані добрива;
  • Амофос виробляється з концентрату Ковдорського апатиту, то він містить в собі B, Fe, Mn, Si, Zn, які сприяють ефективному метаболізму рослин;
  • У зв’язку з тим, що амофос майже не містить баластні речовини, він не несе зайві витрати ні при транспортуванні, ні при зберіганні.

застосування амофосу

Завдяки своїм властивостям амофос застосовується досить широко в сільськогосподарському виробництві. Причина такої популярності цього добрива в тому, що він містить фосфор в такій формі, яка легко розчиняється у воді, тому його дія дуже високо. Складно знайти другий такий, яке добриво, яке б настільки ефективно засвоювалося на будь-якому грунті, а особливо в несприятливих умовах. Ці його властивості актуальні більшою мірою в посушливих південних районах.

Амофос найчастіше використовують в таких умовах і кліматичних зонах, де для нормального розвитку рослин не потрібно занадто багато азоту, але, в той же час, існує гостра потреба в фосфорі. Наприклад, в посушливих районах країни для планового припосівного внесення вибирають саме це добриво. Також його використовують для реанімаційних робіт, коли стає ясно, що планово внесених фосфоритів не вистачає, або вони занадто повільно засвоюються грунтово-який утримує комплексом.

Щоб все властивості добрива амофос можна було використовувати максимально ефективно, його слід застосовувати під час основного обробітку грунту. Особливо це важливо в районах з сухим кліматом, дотримуючись глибину закладки добрива (його вносять глибше в грунт), так як при такому внесення амофосу забезпечується краще забезпечення вологою. Така закладення – основа повноцінного харчування рослин елементами, які є необхідними їм для росту і розвитку. Крім посушливих районів амофос ідеальний для добрива ділянок з малим вмістом фосфору, але великим вмістом калію, або ділянок з високим азотним фоном.

Амофос дає хороший результат, коли використовується для удобрення ріпаку, ярих та багаторічних трав, зернових і зернобобових. Добриво вноситься перед посівом цих культур і становить близько 60 – 90 кг / га д. В.

 

Якщо амофос вноситься перед посівом ярого ячменю, то ефективно дотримуватися співвідношення 1: 1. Якщо ж він буде розподілятися рядковим внесенням, то вплив його на ярові культури буде в 1,5-2 рази краще.

 

Грунти, в яких вміст вільного фосфору менше 20 мг / кг, потрібно удобрювати аммофосом з аміачною селітрою в поєднанні N60Р60, особливо для попередньої обробки перед посівом ярого ячменю.

Також необхідно строго стежити за необхідним поєднанням фосфору й азоту, коли амофос використовується під кукурудзу, яка обробляється на силос. Коли він використовується з аміачною селітрою перед посівом кукурудзи, врожайність підвищується на 4%, а при застосуванні цієї суміші під соняшник врожайність зростає на 17%.

 

Амофос показує високу економічну ефективність на цілому ряді грунтів, і при різних умовах навколишнього середовища. Але особливо активно цей фосфорит впливає на родючість рослин при комбінуванні його з аміачною селітрою. При спільному внесенні цих мінеральних добрив, врожайність оброблюваних культур збільшується на 20-40%.

 

В особистих господарствах амофос так само застосовують досить часто. Але мало хто дачники застосовують його правильно. Дуже часто можна зіткнутися з такою поширеною помилкою, коли це добриво підсипають під всі культури поспіль. Цього робити не варто, так як більшості садових і городніх культур більш показаний суперфосфат. А амофос варто застосовувати для наступних культур:

 

Картопля. Підживлення, що містять фосфор, не тільки підвищують урожайність цієї культури, а й збільшують крахмалистость бульб. Норма внесення – 2 г в лунку.

Виноград. Навесні землю під лозами обробляють аммофосом, розведеним у воді, з розрахунку 400г на 10 л води. Через два тижні рекомендується провести листову підгодівлю розчином, з розрахунку 150 г на 10 л води. Крім поживних властивостей, які цей агротук передає винограду, він володіє ще однією позитивною особливістю – не дає накопичуватися нітратів у готовій продукції.

Буряк. Амофос служить прекрасною підживленням для всіх видів буряків – їдальнею, цукрових, кормових, так як допомагає накопичувати цукор в коренеплоди, і виводити з нього шкідливі речовини. Цю мінеральну підгодівлю вносять під час посадки коренеплоду, витрачаючи близько 5 г гранул на 1 метр рядка.

Застосування амофосу для різних видів грунтів

Чорнозем лісостеповій і луговий зони, а також дерново-підзолисті ґрунти. Гранули вноситься в якості основного добрива при посадці льону, зернових культур, картоплі та цукрових буряків. Дуже впливає на нормалізацію розвитку картоплі і всіх хлорофобних культур.

Чорнозем карбонатний, простий і південний (зона степу). Амофос застосовується індивідуально без будь-яких комплексних доповнень і підгодівлі, які включають в себе азот.

Серози і каштанові грунти. Застосовується амофос найчастіше за все в поєднанні з зрошувальних землеробством, оскільки тільки в таких умовах можлива висока врожайність.

Засолені грунти. Застосування амофосу 12 52 в цих грунтах гарантує високий рівень ефективності та стабільність розвитку зелених культур.

Захищені грунту. Амофос вважається кращим добриво застосовується в тепличних умовах.

Кількість амофосу в залежності від періоду внесення

Восени і навесні під час перекопування землі на 1 м² йде 15-30 г амофосу.

В якості підгодівлі, між рядами робляться невеликі борозенки, глибина яких становить 5-8 см. Відстань між борозенкою і лункою має бути 10 см. Добриво насипається в борозенки і покривається землею. Кількість внесеного амофосу залежить від виду рослин.

У період висаджування розсади на 1 погонний метр землі йде 1 г амофосу. Добриво обов’язково перемішується із землею.

В парникових умовах під час перекопування грунту на 1 м² площі витрачається 40-50 г фосфорного добрива.

Таким чином, амофос сприятливо впливає на врожайність, як внесений сам по собі, так і при поєднанні з іншими добривами. Амофос дозволяє рослинам повноцінно розвиватися, протистояти посух і хвороб і давати високі врожаї.