Амофоска - опис, переваги, норми внесення

Амофоска - опис, переваги, норми внесення

Амофоска ((NH4) 2SO4 + (NH4) 2HPO4 + K2SO4) – комплексне мінеральне добриво (тук). Не містить у своєму складі нітрати, швидко розчиняється в воді.

Основною його перевагою перед іншими агрохімікатами можна вважати відсутність у складі агресивних елементів, таких, як натрій і хлор. Зміст баластних мікроелементів тут зведено до мінімуму, що підвищує економічну ефективність використання.
Це універсальне добриво. Застосовується практично на всіх видах грунту. Але особливо ефективно його застосування на глиняних, піщаних і торф’яно-болотних грунтах. Також доцільно застосовувати амофоскі в посушливих регіонах, де азоту рослинам потрібно набагато більше. Єдине обмеження при застосуванні цього лою – його не можна вносити восени, так як він викликає бурхливе зростання зеленої маси.

АМОФОСКА СКЛАДАЄТЬСЯ З ЧОТИРЬОХ ОСНОВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ:

Азот (12%). Цей компонент відіграє величезну роль в збільшення врожайності всіх садових і городніх культур. Він входить до складу білків, з яких складається цитоплазма і ядро ​​клітин рослин, а також до складу всіх життєво важливих органічних рослинних сполук. При підгодівлі азотом необхідно дотримуватися норм внесення цього хімікату, хоча при вживанні комплексного мінерального добрива перестаратися неможливо, всі елементи живлення в його складі строго збалансовані.
Фосфор (15%). Ця речовина – найважливіший біогенний елемент живлення рослин. Грає головну роль в синтезі аденозинтрифосфату (АТФ), нуклеотиду, який відповідає за енергетичний обмін в клітинах рослинних організмів, і є джерелом енергії для всіх біохімічних процесів, що протікають в живих рослинних формах.
Калій (15%). Входить до складу комплексу у вигляді сульфату. Цей елемент не тільки підвищує врожайність, але і покращує якісні характеристики сільськогосподарської продукції і підвищує імунітет рослин.
Сірка (14%). Цей елемент доданий до складу даного лою не дарма – він допомагає засвоюватися флагману амофоскі – азоту. При цьому сірка НЕ ​​підкисляє ґрунт, так як в азотистом з’єднанні вона практично повністю засвоюється рослинами, і не затримується в грунтовому комплексі.

ПЕРЕВАГИ

У амофоскі багато достоїнств. Наприклад, вона знижує вміст нітратів у готовій сільськогосподарської продукції. Цю комплексну мінеральну підгодівлю можна застосовувати як в захищеному, так і в незахищеному грунті, вона всюди буде однаково добре працювати. До речі, не всі туки можна застосовувати в парниках і теплицях, так як вони виділяють різні шкідливі для розвитку зеленої маси речовини.
Рекомендується застосовувати не тільки як основну підгодівлю, але і в якості доповнення.

Амофоска не має неприємного запаху. Добриво легко вноситься в розведеному і чистому вигляді. Підживлення дозволено вносити не тільки у відкритий грунт, а й використовувати для теплиць. На відміну від органічного добрива амофоскі набагато швидше впливає на рослинні культури.

Амофоска перевершує натуральні добрива по такому параметру, як всесезонність. Звичайно, в січні її не треба розкидати по засніженому городу – до травня вивітритися весь азот. Але ось в кінці березня, на початку квітня цю комплексну підгодівлю можна сміливо вносити – вона працює навіть при негативних температурах. Мінеральні добрива діють набагато швидше органіки. З ними простіше звертатися, вони компактні, не пахнуть, і зазвичай не вимагають попередньої тривалої підготовки перед використанням, тому вони застосовуються все частіше як в промислових аграрних, так і в особистих господарствах.

У сільському господарстві дуже часто використовують амофоску в якості підгодівлі, оскільки добриво нормалізує фосфатний склад грунтів. На рослинах сприятливо позначається збільшена кількість фосфору. Коренева система добре розростається, пагони починають швидко рости, з’являється нова листя, прискорюється процес кущіння і появи плодів.

Добриво позитивно впливає і на плоди, вони стають якіснішими і довше зберігаються. Коли грунт містить недостатню кількість потрібних поживних елементів, всі процеси життєдіяльності сповільнюються, а час появи і дозрівання плодів відкладається на деякий час.
Амофоскі підгодовують різні культури, починаючи від сільськогосподарських і закінчуючи декоративними.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОФОСКІ

Збільшення відсотка клейковини в ячмені, пшениці, вівсі, жита і кукурудзи.
Збільшення врожайності і відсотка маслянистості в ріпаку, соняшнику та сої.
Підвищення відсотка врожаю і поліпшення якісних показників для гороху, цукрових буряків та картоплі.
Поліпшення цвітіння декоративних рослин.
норми внесення
Спектр застосування амофоскі дуже широкий – вона використовується для передпосівного, основного і місцевого внесення, а також при підгодівлі рослин.

НОРМИ ВНЕСЕННЯ ЦЬОГО ДОБРИВА ДЛЯ РІЗНИХ КУЛЬТУР НАСТУПНІ:

Овочі – 25-30 г на м.кв.
Ягоди – 15-30 г на м.кв.
Газон, квіти, декоративні рослини – 15-25 г на м.кв.
Коренеплоди – 20-30 г на м.кв.
Дерева плодові – 100 г під старе дерево (старше 10 років); близько 50 г – під молоде (молодше 5 років).

Іноді амофоскі використовують як елемент рослинного компосту. Виходить комплексне мінерально-органічне добриво, багате азотом. Його використовують на виснажених грунтах, а також для реанімації хворих і тих, хто гине рослин.

КВІТИ

Удобрювати квіти мінеральними підживлення найкраще навесні. Вони наберуться сил, наростять пишну і здорову зелену масу. Амофоскі при проведенні підгодівлі необхідно вносити в грунт на глибину 2-5 см. Просто розсипати гранули по поверхні прикореневій лунки можна – азот з її складу швидко зникнути, але ж саме він потрібен рослині на початковому етапі розвитку.

Ще один спосіб раціонально вносити амофоскі під квіти – присипати цю мінеральну підгодівлю зверху мульчею з тирси. Вона послужить перешкодою для випаровування азоту, і створить в прикореневій зоні вологе середовище, необхідну для гарного засвоєння макроелементів.

КАРТОПЛЯ

Найкращим добривом для цієї культури вважається органіка. Але, з огляду на той факт, що картоплі мало не буває, і садять її зазвичай цілими плантаціями, застосування натуральних підгодівлі стає економічно невигідним. У цьому випадку на допомогу приходять високоефективні, багатокомпонентні туки, наприклад, амофоскі.
Це добриво дуже зручно застосовувати для картоплі, особливо при його посадці. Воно випускається в гранульованому вигляді, і як би довго не зберігалося, не злежується, завдяки спеціальній гигроскопической обробці. Його можна просто підсипати жменями в лунки, не витрачаючи час на попередню переорювання або компостування.

Загальні норми внесення цього агрохімікату для картоплі – близько 2,5 кг на одну сотку. При використанні для ямкового внесення при посадці рекомендується доза – 1 ст. ложка під один кущ.

ПЕРЦІ

Практично в кожній теплиці середньої смуги можна зустріти ці смачні, різнокольорові парасольки. Менш вимогливі сорти вирощують і у відкритому грунті.

Для підвищення врожаю цієї культури необхідно застосування мінеральних добрив. Найкраще використовувати мульти елементні комплекси, які повністю забезпечать перчики усіма необхідними речовинами. Оптимальним агрохімікатів для цієї рослини є амофоскі.
Якщо удобрювати грунт на етапі заміни і харчування грунту в теплиці, то цей агрохімікатів можна вносити в його первозданному, гранульованому вигляді. Але якщо потрібно підживлення вже дорослої рослини, то тоді амофоскі необхідно розводити, виходячи із пропорції 10 ст. ложок на 10 літрів води. Варто враховувати, що фосфор з її складу в холодній воді не розчиняється. У той же час, азот небажано розводити окропом. Тому компромісним варіантом буде розчинення амофоскі в холодній воді, з додаванням охолодженої суспензії суперфосфату.

ТОМАТИ

Для томатів амофоскі використовується по-різному – її можна вносити як під час пересадки розсади на постійне місце проживання прямим внесенням в лунки, так і в якості підгодівлі, протягом усього терміну вегетації.

Калій, який входить до складу цього агрохімікату, необхідний помідорів для зав’язі і формування плодів. Тому амофоскі вносять в період цвітіння томатів, а також через 10 днів після появи перших зав’язей на кущах.
При комбінованому застосування мінеральних і органічних добрив можна домогтися найкращих результатів. Для томатів оптимально використовувати гнойову рідину, на 10 літрів якої додають 50 г амофоскі, 0,5 г борної кислоти, 0,3 сірчанокислого марганцю.

 

ВИСНОВКИ

Амофоска – комплексне добриво для декоративних і сільськогосподарських культур. Завдяки цій речовині рослини стають стійкими, прискорюється їх зростання і вегетаційний процес. Сприятливо позначається вплив цього добрива і на плоди, вони не тільки стають смачніше, але й зберігаються в льохах набагато довше.
Удобрені культури дають високі врожаї, збільшується відсоток схожості. Декоративні рослини стають сильнішими, рясно розвивається листя, з’являються бутони. Рослини і дерева стійко переносять несприятливі кліматичні умови і практично не хворіють.
Кожен початківець і вже досвідчений садівник прекрасно знає, що все культури потребують додаткових підгодівлі, оскільки земля з кожним роком виснажується. Амофоскі сподобалася аграрієм саме завдяки наявності всіх необхідних елементів. В одній упаковці зосереджені відразу все підгодівлі, які необхідні рослинам, що полегшує процес вирощування і добрива.
Мінімальні ціни на амофоскі роблять її ще більш доступною і затребуваною. Якщо ви хочете отримувати високі врожаї без шкоди для рослин і ґрунту, тоді амофоскі – ваш вибір.