Карбамід та селітра аміачна - відмінності та переваги

Карбамід та селітра аміачна - відмінності та переваги

Азотні мінеральні добрива по праву вважаються найбільш важливими і затребуваними в сучасній сільськогосподарській діяльності. Адже азот – найголовніший елемент живлення рослин, необхідний для росту і розвитку культур, а також для нарощування зеленої маси. Від достатньої наявності азоту в ґрунті залежить і продуктивність культур, і кількість майбутнього врожаю, і якість: так, наприклад, цей макроелемент сприяє підвищенню рівня білка в зерні. На сьогоднішній день вітчизняне сільське господарство активно використовує такі азотні добрива: сечовину, селітру аміачну,  карбамідно-аміачну суміш (КАС), аміачну воду. Одним з найбільш популярних продуктів серед всіх вищеназваних є селітра аміачна. Чому аграрії віддають перевагу саме її? Що краще – карбамід або селітра? Про це ми розповімо в цьому матеріалі.

СЕЛІТРА АМІАЧНА І КАРБАМІД: ВІДМІННОСТІ

І перший, і другий вид добрив належать до азотних, але між ними існує величезна різниця. Перше: це вміст азоту в складі – у селітри 35% (і це максимум), у сечовини – 46%.

По-друге, аміачна селітра може вноситися тільки в грунт, а карбамід також використовується в якості позакореневого підживлення в період вегетації культур.

По-третє, сечовина вважається добривом, більш щадним і м’яким для рослин, ніж селітра. При цьому селітра – це мінеральна речовина (тобто, хімія), а карбамід – органічна сполука.

З іншого боку, рослина швидше беруть азот з селітри. Карбаміду потрібно більше часу для розкриття своєї ефективності, але при цьому позитивний ефект зберігається довше.

У чому ж тоді переваги селітри? Все просто: азот в цьому добриві міститься в двох формах – аміачної і нітратної, тому вказаний продукт більш дієвий.

Ще трохи про переваги

Аміачна селітра володіє наступним списком достоїнств:

Економічно вигідне добриво. Його середня витрата – це 1кг / 100м ².
Широкі тимчасові рамки використання – від ранньої весни до пізньої осені. Селітра здатна пропалювати сніг, тому нею сміливо можна користуватися навіть при наявності на полях льодового або снігового покриву.
Цей мінеральний продукт діє при низьких температурах повітря, чим не можуть похвалитися органічні азотовмісні добрива.

Висновок можна зробити такий: і селітра, і сечовина потрібні і важливі, але тільки при різних умовах і на різних етапах розвитку культур. На щастя, ці азотні добрива виробляються в Україні і їх вартість досить доступна для вітчизняного аграрного сектора.