Сумісність добрив - як змішувати мінеральні добрива

Сумісність добрив - як змішувати мінеральні добрива

Існують правила змішування добрив, особливо мінеральних. Садівники часто вносять в грунт одночасно два або три різних добрива. Для економії часу і праці їх зручніше попередньо змішати в потрібному співвідношенні. Однак необхідно мати на увазі, що деякі добрива можна змішувати безпосередньо перед внесенням у грунт, а окремі змішувати взагалі не можна.

Наприклад, добрива, які мають у своєму складі аміачний азот (сульфат амонію, аміачна селітра, хлористий амоній, амофос та ін.), Не можна змішувати з лужними (зола, томасшлак), так як при цьому виділяється аміак і відбувається втрата азоту. Така ж реакція спостерігається і при взаємодії аміачної селітри з вапном.

При змішуванні порошкоподібного суперфосфату з аміачною селітрою або карбамідом (синтетична сечовина) змінюються фізичні властивості добрив, утворюється щільна маса, що не піддається розсіюванню. Ці речовини можна вносити спільно лише після попередньої добавки до суперфосфату вапняку, кісткового борошна або форфорітной борошна (15-20% від ваги суперфосфату).

Суміш суперфосфату з сульфатом амонію швидко твердне, тому перед внесенням в грунт її необхідно подрібнити.

Більшість мінеральних добрив розчиняється в воді, тому їх необхідно зберігати в водонепроникною тарі, наприклад в поліетиленових мішках.

Найчастіше змішують односторонні (які містять один поживний елемент) добрива – так простіше довести зміст того чи іншого елемента живлення до потрібного значення, хоча не забороняється змішувати і складні, і комплексні (з декількома поживними елементами) добрива. Однак при цьому можливі три негативні сценарії.

Фізичні властивості суміші будуть гірше в порівнянні з вихідними добривами. Таке буває при змішуванні карбаміду або аміачної селітри і недостатньо сухого суперфосфату. Суміші виходять вологі, погано розсіюються. Якщо не збираєтеся вносити суміш відразу після змішування, не рекомендується також змішувати калійні солі, фосфат-шлак або томасшлак. Це призведе до утворення сильно гігроскопічного хлористого кальцію, і готовий продукт буде злежуватися.

Живильні елементи перейдуть в менш доступну для рослин форму, через те що складові частини змішуються добрив будуть хімічно реагувати один з одним. Приклад другого сценарію – змішування суперфосфату і лужних добрив (фосфатшлак, томасшлак, ціанамід кальцію, вапно, зола і ін.). В цьому випадку доступність фосфору для рослин з суміші, а отже, і ефективність її різко знижується.

Готова суміш втратить частину поживних речовин. Це правило стосується, перш за все, азотних добрив. Неприпустимо змішувати все аміачні солі (сульфат амонію, хлористий амоній, аміачну селітру, амофос, діамофос і ін.) З добривами лужними, такими як фосфоритне борошно, поташ (карбонат калію), фосфатшлак, термофосфати, так само як і з вапняними матеріалами – вапном, крейдою, доломітом або цементним пилом.

Це призводить до газоподібних втрат азоту – з суміші випаровується аміак.

Натрієву і калійну селітру не слід змішувати з кислим, що містить багато вільної фосфорної кислоти суперфосфатом. Втрати азоту з такої суміші теж неминучі, але вже у вигляді окислів азоту.

Слід, однак, згадати і про вологість змішуються добрив. Якщо вона надмірно висока, суміш сипучої не буде, а значить, рівномірно внести її в грунт буде важко. Гранично допустимий вміст вологи в аміачну селітру має бути не більше 0,2-0,3%, в сечовині – 0,2 * 0,25%, в суперфосфату – максимум 3%. Якщо добриво гранульоване, підвищена вологість призведе до руйнування гранул.

Мінеральні добрива, що вносяться восени, повинні містити мінімальну кількість азоту. Однак вносити їх теж треба з розумом, особливо якщо ви хочете змішати кілька компонентів.

совместимость удобрений
совместимость некоторых удобрений